صفحه اصلی >  آرشیو اخبار 


 

 
اولین جلسه کارگاه آموزشی سیاست گذاری تجاری برگزار شد.

 

در راستای توانمند سازی و آموزش کارکنان و به منظور پرورش و تربیت مدیران و کارشناسان سازمان که بتوانند در عرصه های مختلف بازرگانی، تجاری و صادرات متخصص و صاحبنظر باشند؛ با ابتکار مقام عالی سازمان و با تلاش مدیران و مشاوران سازمان، "برنامه تربیت مدیران و کارشناسان سازمان در تراز جهانی" در قالب 35 دوره آموزشی تدوین گردید. از جمله اهداف مهم این دوره ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

1.   ارتقاء دانش تحلیلی و کاربردی کارشناسان و مدیران در حوزه فعالیت­های کلیدی سازمان توسعه تجارت ایران.

 

2.   ارتقاء توانمندی­های کارشناسان و مدیران سازمان، همسطح با سایر سازمان­های توسعه تجارت موفق در کلاس جهانی.

 

3.   بسترسازی مناسب جهت تربیت مدرسانی صاحبنظر و پویا در سازمان توسعه تجارت ایران که در زمینه  انتقال دانش و تجربه کسب شده در این دوره­های آموزشی به سایر متقاضیان فعال باشند.

 

4.   امکان تربیت مشاورانی که در زمینه ارائه مشاوره به سایر بخش­ها جزو سرآمدان این حوزه  باشند.

 

در همین راستا، اولین جلسه کارگاه آموزش سیاست­گذاری تجاری تحت عنوان « آسیب شناسی سیاست­گذاری تجاری در ایران» با حضور آقای دکتر محمدحسین ادیب استاد برجسته و صاحب نام اقتصاد کشورمان، روز یکشنبه مورخ 22/12/1395 در تالار اصفهان از ساعت 9 الی 12 و با حضور تعداد 15 نفر از مدیران و کارشناسان ثبت نام کننده در دوره موصوف برگزار گردید. در ابتدای کلاس، جناب آقای دکتر ادیب به تبیین مبانی نظری سیاستگذاری تجاری پرداخته و در بخش دوم آقای سید عباس حسینی  با بررسی وضعیت فعلی سیاستگذاری تجاری و سپس جناب آقای ایزدیان با موضوع آسیب شناسی وضعیت فعلی سیاستگذاری تجاری ایران، به تبیین مسائل و مشکلات روز در رابطه با موضوع پرداختند. در پایان با پرسش و پاسخ از سوی مشارکت کنندگان  جلسه به پایان رسید.

با توجه به ارزیابی اولیه و اظهار نظر مشارکت کنندگان، مطالب و محتوای کلاس خوب ارزیابی شده و  مورد استقبال اکثر همکاران  قرار گرفته و به زعم برخی از مشارکت کنندگان در نوع خود بی نظیر بوده است.

شایان ذکر است جلسات بعدی دوره با حضور اساتید برجسته کشورمان ، بلافاصله بعد ازایام تعطیلات نوروزی برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن متعاقبلاً اطلاع رسانی خواهد شد. ضمناً به منظور بهره برداری سایر همکاران سازمان از مطالب کارگاه، فیلم دوره در پورتال سازمان بارگذاری خواهد شد.  


 

 تاریخ انتشار:1395/12/24  ساعت درج:٢٠:١٨  شماره خبر:٤٣٣٢  بازدید:498

  نسخه چاپي


خروج